Українська Медична Місія                                                              
Ukrainian Medical Mission                                                                  

Актуальність проблеми

Актуальність проблеми

Загроза соціально-небезпечних інфекцій у прилеглих до зони проведення ООС районах: офіційна статистика та стурбованість міжнародних експертів

ВІЛ-інфекція

За даними офіційної статистики, Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ, що є одним із найвищих показників серед країн регіону. Регіон Східної Європи та Центральної Азії, до якого територіально належить Україна, єдиний у світі, де продовжує зростати кількість нових випадків ВІЛ-інфекції та смертей від СНІДу (1).

Донбас ще до АТО був регіоном з найвищим рівнем соціально небезпечних хвороб: в Донецькій та Луганській областях, а також в Криму проживали 30 % усіх ВІЛ-інфікованих в Україні. За даними ООН, в 2012 році в Донецькій області був найвищий рівень ВІЛ серед жінок комерційного сексу — 38,2 %. В середньому в Україні цей показник тримається на рівні 9 % (2). 

“Військові у всьому світі в мирний час в 2–5 разів більше підлягають ризику інфекцій, включаючи ВІЛ, туберкульоз та гепатит. На війні цей ризик зростає в 50 разів, якщо немає належної координації та згуртованої роботи відповідальних інститутів”,— застерігає Яцек Тишко, директор програми ООН з ВІЛ / СНІДу в Україні (2).

Вірусні гепатити

За даними різних міжнародних організацій, в Україні спалах епідемії вірусних гепатитів та інших захворювань. Це підтвердили результати медико-соціологічного дослідження, яке у червні-серпні 2015 року було проведено Всесвітнім Альянсом з ВІЛ/СНІД, міжнародною компанією соціологічних досліджень TNS, за підтримки ГО "Юридична Сотня" та Ради волонтерів при Міноборони. При тестуванні військовослужбовців на полігонах, в навчальних центрах рівень захворювання на вірусний гепатит С становив 2,5 %, а серед військовослужбовців, які пробули в АТО тривалий час, готувались до звільнення  запас, чи вже були звільнені на момент опитування, кількість інфікованих була майже в двічі більшою – 4,5 % (3). 

© 2019 УММ

Натисніть enter для пошуку
Натисніть enter для пошуку