Українська Медична Місія                                                              
Ukrainian Medical Mission                                                                  

Проект з репродуктивного здоров’я Фонду народонаселення ООН | травень-червень 2017

Попередні результати спільного проекту ПДМШ і ФН ООН: за два місяці оглянуто понад 2000 людей, дві лікарні отримали сучасне гінекологічне обладнання (ОНОВЛЕНО)

 За попередніми даними, за два місяці роботи спільного проекту у сфері репродуктивного здоров’я, який Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. М. Пирогова проводив разом з Фондом народонаселення ООН, у трьох районах Луганської області, оглянуто понад 2000 людей, у тому числі 500 дітей. Про це сьогодні повідомив віце-президент – медичний директор ПДМШ Дмитро Вернигор.

Як розповів Вернигор, ФН ООН, який ініціював цей проект, повністю покрив усі поточні витрати, пов’язані з упровадженням проекту, та всі потреби в медикаментах і матеріалах: одноразові набори для огляду, медикаменти для лікування та оперативних акушерсько-гінекологічних втручань, акушерсько-хірургічні набори для пологів (кесаревого розтину). В рамках проекту ФН ООН також придбав і передав ПДМШ презервативи для поширення серед цивільного населення та військовослужбовців у зоні АТО.

Понад те за рахунок Фонду були повністю укомплектовані два оглядові гінекологічні кабінети в лікарнях Попасної та Станиці Луганської. “Тепер ці кабінети обладнані сучасними гінекологічними кріслами з електроприводом, якими буде зручно користуватися і людям з особливими потребами”, – зазначив Вернигор. – Але це далеко не все. Попаснянська лікарня окремо отримала витратні матеріали для виконання лабораторних досліджень, а ще ФН ООН придбав і передав ПДМШ для майбутнього використання портативне гінекологічне крісло та щільову лампу для діагностики”.

Зі свого боку, ПДМШ забезпечив проект персоналом (висококваліфіковані лікарі з Інституту педіатрії, акушерства і гінекології АМН України) і транспортними засобами.

Практична робота лікарів за проектом завершилася 30 червня, але сам проект ще триває: ПДМШ спільно з ФН ООН проаналізує дані, отримані в перебігу проекту, і разом з облдержадміністрацією плануватиме якесь його продовження. “Оскільки, за попередніми даними, потреба – колосальна. Причому ми охопили – і то не повністю – лише три райони області”, – сказав телефоном Вернигор у передачі Луганської ОДТРК 29 червня.

Перед включенням Вернигора в передачі було показано відеорепортаж про роботу мобільної бригади лікарів у селі Верхньобогданівка Станично-Луганського району.

За словами лікарів, приїзд медиків-добровольців став чи не єдиною можливістю для багатьох місцевих мешканців потрапити на прийом до вузького спеціаліста. Як розповіла отоларинголог Юлія Пасечник, “місцеві тривалий час не бачили медичний персонал. Деякі кажуть, що ЛОРа не бачили два, три, п’ять років”. Мар’яна Побережник, акушер-гінеколог, підтверджує: “Є жінки, що по десять років і більше не були у гінеколога”. Ця ситуація є характерною й для багатьох інших сіл. Луганщини.

У перебігу реалізації проекту у деяких пацієнтів були виявлені онкологічні та інші захворювання, які вимагають подальшого лікування. “Щодо цього ми дуже тісно співпрацюємо з Департаментом охорони здоров’я Луганської облдержадміністрації. Я впевнений, що ці пацієнти не будуть кинути напризволяще, і подальше лікування буде забезпечено силами саме державної системи охорони здоров’я”, – сказав віце-президент ПДМШ.

На запитання, чи плануються подібні проекти з лікарями іншої спеціалізації, Вернигор відповів:

“ПДМШ уже два роки займається на Луганщині саме ротаціями кваліфікованих спеціалістів, у тому числі дитячих лікарів. Тільки у цьому році – Попасна, Рубіжне, Кремінна, Новоайдар. Ми не припиняємо свою роботу. Наприклад, один з гінекологів і медсестра, які працювали у проекті ФН ООН з власної ініціативи залишаться ще на місяць у Станиці Луганській. Крім того, у кількох лікарнях області продовжують працювати інші лікарі ПДМШ”.

З початку травня у Навоайдарському, Попаснянському та Станично-Луганському районах Луганської області три бригади медиків проводили безкоштовні профілактичні огляди і надавали послуги у сфері репродуктивного здоров’я. Крім безкоштовної професійної допомоги вони забезпечували жінок лікарськими засобами.

Дві гінекологічні бригади, що складалися з акушера-гінеколога і медсестри, проводили прийом жінок у центральний районних лікарнях Попасної та Станиці Луганської. Третя бригада, забезпечена машиною швидкої допомоги, щоденно виїжджала до віддалених населених пунктів районів. До складу третьої бригади, крім акушера-гінеколога і медсестри, також входив педіатр.

Джерело: МедБат

За понад місяць роботи акушери-гінекологи спільного проекту ПДМШ і ФН ООН на Луганщині оглянули близько 1050 жінок

У передачі «Пряма лінія» Луганської ОДТРК віце-президент – медичний директор Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова Дмитро Вернигор і радник з програмних питань Фонду народонаселення ООН в Україні Богдан Підвербецький обговорили реалізацію спільного проекту у сфері репродуктивного здоров’я, який розпочався понад місяць тому в трьох районах Луганській області.

Як повідомив Богдан Підвербецький, за місяць та один тиждень діяльності проекту його акушери-гінекологи оглянули близько 1050 жінок. Педіатр, який входить до складу однієї з трьох бригад – мобільної, також оглянув 156 дітей.

«До 3 червня мобільна бригада їздила по селах Попаснянського району, минулий тиждень – Новоайдарського, а зараз переїжджають до Станично-Луганського району», – розповів пан Підвербецький.

Він також пояснив, чому ФН ООН об’єднав зусилля саме з ПДМШ, коли виникла необхідність забезпечити проект медичним персоналом для проведення профілактичних оглядів: «Ми дивилися, хто може бути партнером, оскільки у нас немає досвіду залучення медиків до роботи безпосередньо в 15-кілометровій зоні [від фронту]. Ми познайомилися з ПДМШ і побачили, що можемо надати наші фінансові, технічні та інші ресурси, а ПДМШ забезпечить механізм залучення лікарів та їхню безпеку».

Дмитро Вернигор стисло розповів про ПДМШ, умови залучення лікарів, про те, як шпиталь, створений насамперед для допомоги військовим на лінії фронту, став також опікуватися цивільним населенням прифронтових районів: «Дислокуючись у лікарнях, ми побачили реальний брак кадрів там. Тамтешні лікарі поїхали й не повернулися, незважаючи на повернення мирного життя до регіону».

Він також розповів, що на Схід з ПДМШ їдуть медки з усієї України, причому їдуть не просто туди, куди їм заманеться. «Ми налагодили дуже добрі стосунки з департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації. Отримуємо запит від головних лікарів медичних установ області на тих спеціалістів, які є потрібними. Підбираємо їх, шукаємо добровольців і потім відправляємо сюди в Луганську чи Донецьку область», – сказав пан Вернигор.

Джерело: МедБат

За перший тиждень роботи гінекологічних мобільних бригад ФН ООН і ПДМШ на Луганщині обстежено понад 260 жінок

Станом на 17 травня у трьох районах Луганської області, де Фонд народонаселення ООН і Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова реалізують спільний проект, проведено профілактичні огляди 262 жінок. Про це повідомив керівник проекту – віце-президент і медичний директор ПДМШ Дмитро Вернигор. За його словами, від 10 травня до 30 червня 2017 р. у Навоайдарському, Попаснянському та Станично-Луганському районах працюють три мобільні бригади медиків, якими проект забезпечує ПДМШ.

 Як ідеться у повідомленні на сайті ФН ООН в Україні, роботу мобільних бригад започатковано за ініціативи Луганської облдержадміністрації, а також Попаснянської та Станично-Луганської райдержадміністрацій. Бригади проводять безкоштовні профілактичні огляди і надають послуги у сфері репродуктивного здоров’я у сільській місцевості області вздовж лінії розмежування. Крім безкоштовної професійної допомоги вони забезпечують жінок лікарськими засобами. Медики перебувають у приміщеннях центральних районних лікарень, а також виїжджають до населених пунктів районів.

Згідно з інформацією на сайті ФН ООН в Україні, дві гінекологічні бригади складаються з акушера-гінеколога і медсестри, що проводять прийом жінок у ЦРЛ у Попасній та Станиці Луганській. Третя гінекологічна мобільна бригада, забезпечена машиною швидкої допомоги, щоденно виїжджає до населених пунктів району.

До складу третьої бригади, крім акушера-гінеколога і медсестри, також входить педіатр. Ця бригада оснащена портативним ультразвуковим апаратом, який дозволяє проводити обстеження жінок репродуктивного віку навіть у польових умовах. З детальним графіком роботи цієї мобільної бригади можна ознайомитися на сайті ФН ООН в Україні або за телефоном +380 98 636 6427.

Керівник проекту – віце-президент і медичний директор ПДМШ Дмитро Вернигор

Джерело: МедБат

© 2019 УММ

Натисніть enter для пошуку
Натисніть enter для пошуку