Ukrainian Medical Mission                                                                          
Українська Медична Місія                                                                  

Right to Live:

Медичний проект  «Право на життя»

Спеціалізована мобільна медична консультативно-діагностична допомога населенню районів Луганської, Донецької областей вздовж лінії розмежування (червень-грудень 2019)

в рамках реалізації спільного Проекту Української Медичної місії та Фонду Організації Об’єднаних Націй у галузі народонаселення (далі по тексту ФН ООН): «Відповідь на гострі гуманітарні питання (статеві та репродуктивні потреби) найбільш вразливих жінок та дівчат-підлітків на сході України».

Територія охоплення – 12 районів (заплановано обстежити 45 000 осіб):

 • Луганська область: Станично-Луганський, Попаснянський, Ново-Айдарський, Марківський, Миловський райони
 • Донецька область: Бахмутський, Волноваський, Мар’їнський, Ясинуватський, Авдіівський, Маріупольський, Торецький райони

Задачі проекту: 

 • надання спеціалізованої медико-соціальної допомоги населенню, в тому числі у випадках виявлення сексуального насильства, консультацій щодо методів контролю народжуваності та профілактики поширення соціально-небезпечних інфекцій та епідемій,
 • виявлення  соціально-небезпечних захворювань (ВІЛ, вірусні гепатити, статеві інфекції) (актуальність проблеми у Додатку 1), забезпечення охорони репродуктивного здоров’я населення, діагностика та лікування (за наданням необхідних медикаментів),
 • скринінг населення щодо наявності кардіологічної, онкологічної, ендокринної патології,
 • аналіз епідеміологічних даних, розробка плану дій на регіональному та державному рівні,
 • організація та проведення навчально-практичних семінарів-тренінгів для медичних працівників та керівників лікувальних закладів регіону з оптимізації охорони сексуально-репродуктивного здоров’я в надзвичайних ситуаціях, реформування спеціалізованої медичної допомоги, доступу населення до лабораторної діагностики, актуальних питань сучасної медичної практики.

Виконавець: ГО «Українська медична місія» (керівник проекту Дмитро Вернигор) із залученням медиків - учасників ротацій БФ ПДМШ в зоні проведення антитерористичної операції «Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова». 

Генеральний спонсор: Фонд Народонаселення ООН в Україні.

Кадрове забезпечення
(3 мобільні бригади):
Діагностика:
 • акушер-гінеколог,
 • експрес-тест на ВІЛ, гепатит В та С, сифіліс,
 • лікар загальної практики,
 • експрес-тест рівня глюкози крові
 • акушерка/медична сестра, 
 • УЗ дослідження ОЧП, малого тазу, щитовидної залози
 • соціальний працівник,
 • електрокардіографія
 • медичний реєстратор
 • вимірювання артеріального тиску

Підтримка на місцевому рівні – структурні профільні підрозділи тимчасових військово-цивільних адміністрацій Донецької та Луганської областей. 

Підтримка державних та громадських організацій:

 1. Благодійний фонд «Здоров’я жінки та планування сім’ї».
 2. Громадські організації «Асоціація акушерів і гінекологів України», «Українська асоціація сімейної медицини», «Клінічна інфектологія та медицина подорожей».
 3. Кафедра акушерства та гінекології, кафедра сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика.
 4. Кафедра інфекційних хвороб Національно медичного університету ім. О.О.Богомольця
 5. Навчально-науковий центр медичного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, комітет з медичного і фармацевтичного права Асоціації адвокатів України.

Актуальність проблеми

Загроза соціально-небезпечних інфекцій у прилеглих до зони проведення ООС районах: офіційна статистика та стурбованість міжнародних експертів

ВІЛ-інфекція

За даними офіційної статистики, Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ, що є одним із найвищих показників серед країн регіону. Регіон Східної Європи та Центральної Азії, до якого територіально належить Україна, єдиний у світі, де продовжує зростати кількість нових випадків ВІЛ-інфекції та смертей від СНІДу (1).

Донбас ще до АТО був регіоном з найвищим рівнем соціально небезпечних хвороб: в Донецькій та Луганській областях, а також в Криму проживали 30 % усіх ВІЛ-інфікованих в Україні. За даними ООН, в 2012 році в Донецькій області був найвищий рівень ВІЛ серед жінок комерційного сексу — 38,2 %. В середньому в Україні цей показник тримається на рівні 9 % (2). 

“Військові у всьому світі в мирний час в 2–5 разів більше підлягають ризику інфекцій, включаючи ВІЛ, туберкульоз та гепатит. На війні цей ризик зростає в 50 разів, якщо немає належної координації та згуртованої роботи відповідальних інститутів”,— застерігає Яцек Тишко, директор програми ООН з ВІЛ / СНІДу в Україні (2).

Вірусні гепатити

За даними різних міжнародних організацій, в Україні спалах епідемії вірусних гепатитів та інших захворювань. Це підтвердили результати медико-соціологічного дослідження, яке у червні-серпні 2015 року було проведено Всесвітнім Альянсом з ВІЛ/СНІД, міжнародною компанією соціологічних досліджень TNS, за підтримки ГО "Юридична Сотня" та Ради волонтерів при Міноборони. При тестуванні військовослужбовців на полігонах, в навчальних центрах рівень захворювання на вірусний гепатит С становив 2,5 %, а серед військовослужбовців, які пробули в АТО тривалий час, готувались до звільнення  запас, чи вже були звільнені на момент опитування, кількість інфікованих була майже в двічі більшою – 4,5 % (3). 

Медичні дослідження

Гепатит В в Україні: епідеміологічна характеристика та оцінка тягаря

Дана робота відбулась в рамках реалізації демонстраційного проекту з лікування вірусного гепатиту С серед представників уразливих груп, що впроваджується за підтримки EQUIP та Агентства США з міжнародного розвитку

Автори: Сергєєва Тетяна Анатоліївна, доктор медичних наук, заступник директора з наукової роботи ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України», завідувач лабораторії епідеміології парентеральних вірусних гепатитів та ВІЛ-інфекції ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України», Іванчук Ірина Олександрівна начальник сектору замісної підтримувальної терапії та вірусних гепатитів ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»

 

Гепатит С в Україні: епідеміологічна характеристика та оцінка тягаря

Дана робота відбулась в рамках реалізації демонстраційного проекту з лікування вірусного гепатиту С серед представників уразливих груп, що впроваджується за підтримки EQUIP та Агентства США з міжнародного розвитку

Автор: Сергєєва Тетяна Анатоліївна, доктор медичних наук, заступник директора з наукової роботи ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України», завідувач лабораторії епідеміології парентеральних вірусних гепатитів та ВІЛ-інфекції ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» Іванчук Ірина Олександрівна, начальник сектору ЗПТ та ВГ ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»

 

Гендерно-обумовлене насильство в регіонах, які постраждали від конфлікту

(ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Гендерно-обумовлене насильство (ГОН) визнається одним з найбільш поширених порушень прав людини, що зустрічається в більшості регіонів світу. Як свідчать емпіричні дані, ГОН диспропорційно вражає жінок внаслідок нерівного розподілу владних повноважень та ресурсів між жінками і чоловіками, економічної вразливості жінок та їх залежного становища в сімейному житті.

Як підтримати проект

Запрошуємо юридичні особи (фармацевтичні компанії, клініки, лабораторії, засоби масової інформації та ін.) долучитися до проекту Українській медичній місії  (УММ) «Право на життя»

1. Надати УММ благодійну допомогу у вигляді медикаментів та засобів медичного призначення, які будуть передані лікувально-профілактичним установам (ЛПУ) вздовж лінії розмежування (територія підконтрольна Україні) або/та безпосередньо призначені з показаннями  пацієнтам під час оглядів лікарями. Для оформлення документів юридичним особам за запитом можливе надання відповідних установчих документів від ЛПУ, які прийматимуть допомогу за актами прийому-передачі.
2. Надати УММ матеріали для пацієнтів (лифлети, плакати, пам’ятки тощо), які  висвітлюють тематику проекту (актуальні питання репродуктивного здоров’я, гендерної рівності, контрацепції, гінекологічної патології, соціально-небезпечних інфекцій, вірусних гепатитів та інших інфекційних захворювань, сексуального виховання дітей та молоді). Матеріали будуть розміщені у місцях прийому пацієнтів, надані пацієнтам та їх родичам з відповідними рекомендаціями.
3. Забезпечити високо-спеціалізованою медичною допомогою та динамічним спостереженням пацієнтів, у яких в ході проекту УММ «Право на життя» будуть вперше виявлені серйозні хронічні захворювання (онкологічна патологія, гепатит С, ВІЛ-інфекція). Можливе виділення цільової фінансової допомоги для  лікування та підтримки пацієнтів під час перебування у високо-спеціалізованому ЛПУ не за місцем проживання.
4. Підтримати організацію та проведення інформаційних семінарів-тренінгів для лікарів (школа здоров’я для населення) за тематиками проекту. Організаційний внесок на банківський рахунок УММ за участь у семінарах включатиме а) надання можливості виступу запрошеного компанією презентації співробітникам компанії, в) розміщення стенду компанії, г) поширення рекламних матеріалів серед лікарів/населення. Планується проведення 7-8 семінарів у період серпень-грудень 2019 року, орієнтовна кількість учасників кожного семінару 20-30 лікарів (гінекологи, сімейні лікарі, педіатри). Календарний семінарів-тренінгів (дати, місця проведення, програма, список експертів) формується.
5. Надати матеріали для творчого розвитку дітей (іграшки, що розвивають навички, матеріали для дитячої творчості, малювання і т.ін.), які будуть передані дитячим будинкам, школам, садочкам районів вздовж лінії розмежування.
6. Перевести на банківський ранхунок УММ благодійні внески для підтримки проектів УММ, які будуть витрачені виключно на потреби проектів. Звіт про використання буде надано благодійнику та опубліковано на сайті УММ.
7. Висвітлювати хід проекту та надавати інформацію про діяльність Української медичної місії у засобах масової інформації. Сайт УММ наразі знаходиться у фазі розробки.

 Дякуємо за підтримку та будемо раді бачити Вашу організацію серед партнерів Української медичної місії.

Фото проекту

Slider

Звіти

 

Звіт за червень 2019 року   

Project Implementation Report   

© 2019 УММ

Натисніть enter для пошуку
Натисніть enter для пошуку